خانه > متفرقه, سياسي, عكس > گوگل و انتخابات ایران

گوگل و انتخابات ایران

ایام، ایام انتخابات است و ما هم گفتیم بیایم ببینیم چه خبر؟! گفتم بد نیست ببینم که ملت توی اینترنت درباره‌ی انتخابات و کاندیداها چه چیزهایی را سرچ می‌کنند. همانطور که می‌دانید گوگل مدتیست که با وارد کردن یک یا چند کلمه در کادر جستجو، چند پیشنهاد که قبلا زیادتر جستجو شده‌اند را به شما نشان می‌دهد. خب من هم گفتم ببینم که ملت درباره‌ی انتخابات بیشتر چه چیزی را سرچ کرده‌اند. این هم شما و این هم گوگل!

محسن رضایی

محسن رضایی

ظاهرا مثل اینکه محسن رضایی محبوبیتش کمتر از اینهاست. گوگل درباره‌ی ایشان فقط یک گزینه بیشتر را نشان نمی‌دهد. آخر بنده خدا تا حالا -تا آنجا که من می‌دانم- برنامه خیلی خاصی نداده‌اند یا اینکه نتوانسته‌اند برنامه‌شان را به اطلاع مردم برسانند. راستی یک برنامه‌اش این بوده که من خدمت سربازی را یک سال کم می‌کننم! معلوم نیست که چرا ایشان اصلا نگفته که من کلاً خدمت سربازی را برمی‌دارم! این جوری فکر کنم بیشتر می‌توانست رای جمع کنند.

احمدی‌نژاد

خب حالا می‌رسیم به رییس جمهور فعلی. نتایج یک کمی برایم عجیب و غیر عادی بود، نه اینکه این عبارات عجیب باشندها، بلکه به این خاطر که الان دم انتخابات است و من هم از این ملت بیشتر از این ها انتظار داشتم. البته این عبارات اگر مثلا چند ماه پیش بالا می‌آمد زیاد عجیب نبود که ملت با پرزیدنتی که مملکتش از تحریم در حال جان دادن است و بجای درست کردن اوضاع با آن ادبیاتش بگوید: ‌«آن قدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دونی‌تون پاره شود!» و یا مثلا وقتی که هزار و خورده‌ای میلیارد دلار را گم  و گور کرده است در جواب سازمان بازرسی بگوید که اشتباه محاسباتی کرده‌اند و ماشین حسابشان خراب است!

احمدی نژاد

البته این کار ِ بعضی از کاربران اینترنت هم به نظرم مشکل دارد. به جای اینکه بیایند و درباره‌ی عملکرد رئیس‌جمهورشان (اعم از نظر اقتصادی، سیاست خارجی، سیاست داخلی، فرهنگ و اینترنت و…) تحقیق و پرسش بکنند، دنبال جوک و لنگه کفش و اینا می‌گردند. عجب ملت طنزی هستیم ما، طرف آمده پدرمان را درآورده و ما چون زورمان بهش نمی‌رسد برایش جوک می‌سازیم و غیبتش می‌کنیم! بگذریم!

میر حسین موسوی و همسرشان

آدم وقتی نتایج میرحسین، این اصلی ترین رقیب احمدی‌نژاد را می‌بیند یک کمی امیدوار می‌شود. این جا دیگر چیزهای درست و حسابی را سرچ کرده‌اند مثلا میرحسین کیست و رابطه‌اش با خامنه ای چطور است (عرفان توضیح داده‌اند که اسمشان میرحسین موسوی خامنه بوده و ربطی به رهبر ایران ندارد) و آدرس سایتش و از این دست‌سوال‌ها.

میر حسین موسوی

درباره‌ی همسر میرحسین یعنی خانم زهرا رهنورد هم دوتا سوال بیشتر نبوده به جهت آشنایی با خودشان و اوضاع و احوالشان قبل از انقلاب!

زهرا رهنورد

کروبی

کروبی

در مورد کروبی هم چیز خاصی نبود. آن هم شبیه میرحسین موسوی بود.

خاتمی

اگرچه خاتمی حدود دو ماه است که از انتخابات کنار کشیده ولی گفتم بد نیست که در مورد ایشان هم بگردیم. بیشتر کلمات هم مربوط به همان دو ماه پیش می‌شوند. زمانی به شیراز رفته بودند و یا زمانی که انصراف داده یودند.

خاتمی

خامنه‌ای

وقتی که کلمه خامنه‌ای را در کادر جستجو تایپ کردم از دیدن نتایج حیرت‌زده و شوکه شدم. من قبل از اینکه این نتایج بالا بیایند انتظار داشتم چیزهایی مثل خامنه‌ای و حقوق بشر و رهبر ایران و  خامنه ای احمدی‌نژاد و از این حرفا بیاید. انتظار داشتم که مطالب انتقادی  هم ظاهر بشوند اما اصلا انتظار این چیزها را نداشتم. از ده مورد پنچ‌تایش کلماتی هستند که ربات فیل+ترینگ، فیل+ترشان می‌کند!

خامنه‌ای

Advertisements
 1. 28 مه 2009 در 3:02 ب.ظ.

  جالب بود

 2. عرفان
  30 مه 2009 در 3:35 ب.ظ.

  اسم کامل میرحسین ، میرحسین موسوی خامنه است و دنباله فامیلی اش خامنه است.
  یعنی ملت دنبال اسمش گشته اند نه ارتباطش با آقای خامنه ای.
  بهتر برید اطلاعات سیاسی تون رو تقویت کنید.

  • 1kimiagar
   31 مه 2009 در 12:25 ب.ظ.

   بله، خیلی ممنون از توضیحتون
   ولی بهرحال بیشتر مردم ایشون رو با اسم میرحسین صدا می‌زنند و یا اگر بخوان اسم کاملش رو بیارند معمولا از میرحسین موسوی استفاده می‌کنند. من شنیده بودم که ایشون اهل خامنه هستند ولی نشنیده بودم که بگویند میرحسین موسوی خامنه‌ای
   بهرحال توضیح شما کاملا درست است، خیلی ممنون

 3. حسین
  5 ژوئن 2009 در 11:49 ب.ظ.

  سلام دوست عزیز…
  کار بسیار جالبی بود.

  راجب مورد آخر که مربوط به خامنه ای بود مطمئنآ گروهی که به این قابلیت گوگل آشنایی دارند به عمد با search های پیاپی این کلمات همچین نتیجه ای رو حاصل کردند!
  آخه آدم عاقل همچین چیزایی search نمیکنه !

  • 1kimiagar
   6 ژوئن 2009 در 11:53 ق.ظ.

   شاید، من هم که گفتم اصلا انتظار همچین چیزی رو نداشتم!

 4. علی محمد
  8 ژوئن 2009 در 6:48 ب.ظ.

  انتظار هر چیزی داشتم جز بی احترامی به رهبر
  بی احترامی به رهبر مارا در سطح بین الملل پایین میاره

 5. نور
  10 ژوئن 2009 در 11:28 ب.ظ.

  به رهبر خیلی بی احترامی شده بود واقعا متاسفم براشون

 6. کاوه
  17 ژوئن 2009 در 10:02 ب.ظ.

  فقط میرحسین موسوی .ولی بایدگفت دردوران نخست وزیری ایشان نقاط تاریکی وجوددارد.کدام یک ازاین آقان نقاط تاریک ندارند!!!!

  • 1kimiagar
   3 ژوئیه 2009 در 7:36 ب.ظ.

   بله من هم مثل شما فکر می‌کنم که همه، نقاط تاریکی در کار و زندگی‌شان دارند. ولی مقایسته نقاط تاریک ا.ن با میرحسین برایم مثل مقایسته کاغذ تمام سیاهی است که در بعضی از جاهایش سفیدی هم دیده می‌شود با کاغد سفیدی که در بعضی از جاهایش سیاهی و تاریکی دیده می‌شود!

 7. حسن
  20 ژوئن 2009 در 3:29 ب.ظ.

  سلام دوست عزيز :
  يه سوال از تمام كساني كه اين وبلاگو مي بينتن :
  ايا واقعا مير حسين آدم سالمي بود؟آيا هدفش كمك به ايران بود يا دشمناي ايران؟
  آيا موسوي خط امام خميني رو دنبال ميكنه؟
  آيا مير حسين موسوي با اين كارهايي كه كرد آبروي ايران رو حفظ كرد؟
  آيا 90% از طرفداران موسوي محافظت از ناموس و جلوگيري از بي بندوباري كردند؟
  واي بر ما اگر روزي غيرتمان را از دست بدهيم و بترسيم از آن روز كه زنان و خواهران و مادران و دخترانمان را به خاطر بدست آوردن آزادي خيالي به فساد بياندازيم.

  • 1kimiagar
   7 ژوئیه 2009 در 3:40 ق.ظ.

   با عرض معذرت بخاطر دیر تایید کردن کامنت شما، پاسختون رو توی این پست دادم.

 8. محسن
  21 ژوئن 2009 در 7:44 ب.ظ.

  آقا در مورد آخری خیلی حال کردم باز هم از این چیزا پیدا کردی بزار دمت گرم واقعا که چنین سرچهایی درخورش است

 9. 19 اوت 2009 در 4:56 ب.ظ.


  آیه 11 سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها به خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.)
  حضرت امام خميني مي‌فرمايد: «ولايت فقيه امتدادي است از حاكميت معصومان و عبارت است از حاكميت فقيه عادل كه صفات علم و فقاهت و تقوا و زهد و كارداني و مهارت در وجود او محقق گرديده است كه همه اين ويژگيها او را از استبداد و ديكتاتوري بازمي‌دارد.» ايشان اين معنا را با سخن خود چنين مورد تأكيد قرار مي‌دهد: «اسلام ديكتاتوري را محكوم و رد مي‌كند و ولايت را از حاكمي كه مي‌خواهد با ديكتاتوري حكومت كند، ساقط مي‌سازد حتي اگر آن حاكم فقيه باشد. اگر فقيه و حاكم از چهارچوب صفات علم و عدالت و گرفتن حق مظلوم از ظالم خارج شود، ولايت او خود به خود ساقط مي‌گردد.» حضرت امام (ره) فرمود : «جانم فدای تک تک این ملت».

  • 1kimiagar
   23 اوت 2009 در 12:09 ق.ظ.

   خیلی ممنون، کامنت بجایی بود

 1. 7 ژوئیه 2009 در 3:13 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: